Wersje językowe: PolskiDeutsch

Pole namiotowe Tropik w Sarbinowie - Okolice

Chcielibyśmy polecić Tropik jako doskonałą bazę wypadową do zwiedzania okolicznych miejscowości.

Mielno
8 km na wschód od Sarbinowa. Godnym polecenia jest szlak rowerowy wiodący poprzez las od Mielna do Gąsek. Mielno leży między Bałtykiem a jeziorem Jamno, nad którym znajduje się Klub Morski "Tramp". Można tu wypożyczyć jachty, kajaki i rowery wodne lub skorzystać ze statku wycieczkowego "Mila". Wzdłuż mieleńskiej plaży rozciąga się promenada, przy której znaleźć można kawiarnie, restauracje i smażalnie.

Chłopy
Miejscowość rybacko - rolnicza, położona 3 km na wschód od Sarbinowa. Wiedzie tam z Sarbinowa malownicza droga wzdłuż wydm przez las, który w upalne dni mile zaskoczy spacerowiczów. Cennym zabytkiem jest tu zachowana w doskonałym stanie chata rybacka z końca XIX wieku. Przystań rybacka jest często odwiedzana przez turystów pragnących zjeść rybę prosto z morza.

Gąski
Wioska oddalona 4 km na zachód od Sarbinowa. Największą atrakcją miejsca jest latarnia morska, druga co do wielkości w Polsce, która została wybudowana w 1878 roku. Liczy sobie 50,2 m wysokości. Przy drodze asfaltowej, wiodącej z Sarbinowa do Gąsek znajduje się mini zoo.

Hortulus w Dobrzycy
Niedaleko trasy Sarbinowo - Kołobrzeg mieści się centrum ogrodnicze Hortulus. Proponuje ono zwiedzającym piękne Ogrody Tematyczne.

Park Wiatrowy Tymień
Elektrownia wiatrowa zlokalizowana na trasie Sarbinowo – Kołobrzeg. Koszt inwestycji, która została ukończona w 2006 roku zamknął się kwotą 235 mln zł, a odbiorcą energii jest Zakład Energetyczny Koszalin wchodzący w skład koncernu Energa. Znaleźć tu można 25 wiatraków o wysokości 100m, średnica wirnika każdego z nich to 80m.

Kołobrzeg
Oddalony ok. 30 km na zachód od Sarbinowa, miejscowość uzdrowiskowa. Miasto przed wiekami rozwijało się gospodarczo jako port i ośrodek warzenia soli. Specyficzny mikroklimat, cenne surowce lecznicze (borowina i solanka). Na turystów czekają tu wycieczki statkami na duńską wyspę Bornholm, rejsy żaglówkami, atrakcje podwodnego nurkowania, rowery wodne oraz wind-surfing.

Strzekęcin
Miejscowość położona 26 km od Sarbinowa. Znajdują się tu dwa eklektyczne pałace: Pałac Bursztynowy (1899-1901) oraz Biały (1935). Pałace położone są w 10-hektarowym parku krajobrazowym, z centralnie usytuowanym stawem oraz bogatą kolekcją różaneczników, cyprysików, platanów, żywotników, magnolii, korkowców, morw, białych jaworów i cisów. W miejscowości znajdują się także przedwojenne kamienice i budynki gospodarcze, zabytkowa wieża ciśnień i 150-metrowa aleja wysadzona platanami.
GPS: N 54°06'01'' E 16°09'47''

Kamienne kręgi
Miejsce usytuowane w Lesie Grzybnickim niedaleko Koszalina (ok. 30 km od Sarbinowa). Kręgi są monumentem kultury ludów świata "barbarzyńskiego" z pierwszych wieków naszej ery. Wiek radiestezyjny kręgów szacowany jest od 2 tys. do 6 tys. lat p.n.e., tj. na czas budowy piramid w Egipcie i nie tylko. Przypisuje się im niezwykłą moc, są doskonałym źródłem energetycznym.

Krąg

Hotel Podewils XV-wieczny Zamek Rycerski w Krągu (gmina Polanów), w odległości ok. 55 km od Sarbinowa. Krąg to kraina lasów i jezior. To właśnie tutaj, w 1414 roku pomiędzy dwoma jeziorami, powstał zamek gotycki.
GPS: N 54°12' E 16°42'


Projekt i wykonanie: agencja interaktywna ic.online

Poprawny XHTML 1.0 Strict Poprawny CSS!
kontakt